(067)7798048   Написать нам 

Главная

Віват, фестивалю! Модний тріумф «Червоної доріжки»

Публікація Мотрони Панової в газеті "Червоний гірник" від 13 червня 2013р та на сайті тієї ж газети.

У Кривому Розі пройшов І міський фестиваль моди «Червона доріжка», у якому взяли участь випускники авторської школи «Любакс» та Академії крою УніМеКС під керівництвом Лариси Дніпровської з різних міст України.

Ми дуже помиляємося, коли думаємо, що від нас мало що залежить. Насправді ж, якщо ти ставиш перед собою чітку мету, докладаєш зусиль до її досягнення, то неодмінно настає момент, коли від тебе напряму залежать не тільки власні успішність та добробут, а й успішність інших людей. І життєвий досвід керівника Академії крою УніМеКС Лариси Дніпровської – гарний тому приклад. Свого часу Лариса Володимирівна жила в м. Красний Луч, працювала журналісткою. Та одного разу вона знайшла інформацію про авторську московську школу швидкісного крою «Любакс» Любові Аксьонової, засновану в 1988 р., освоївши який, кожна жінка зможе пошити собі оригінальну модну обновку. Адже девіз школи – «Викройка за 5 хвилин», а головна мета – навчити всіх бажаючих найбільш простої і точної методики швидкісного крою. Ця інформація зацікавила молоду журналістку. Вона їде в Москву, знайомиться з Любов’ю Аксьоновою, навчається в її школі й повертається додому озброєна не тільки новими знаннями та навичками, а й новими творчими ідеями. Тож невдовзі перші студії «Любакс» створюються в Красному Лучі, в Луганську. Далі – в Кривому Розі та Чернігові. У 2003 р. завдяки Ларисі Дніпровській Кривий Ріг стає столицею методу школи «Любакс» в Україні, а очолювана нею студія отримала права Всеукраїнського центру «Любакс» – мережа його представництв відкривається в Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, в Криму. У 2005 р. за участю самої Любові Аксьонової в нашому місті проходить конкурс-фестиваль «Шиємо методом «Любакс», у різних номінаціях якого взяли участь і швейники-професіонали, і новачки з усієї України.

Здавалося б, рухайся вже перевіреною, наїждженою дорогою, проте творча натура Лариси Дніпровської і в новій справі далася взнаки. Внаслідок доопрацювання та розвитку безнаметуваного крою Ларисою Дніпровською був розроблений і запатентований на рівні світової новизни метод УніМеКС – універсальний швидкісний метод крою одягу. В тому ж році Ларисою Дніпровською була розроблена жіноча лінія для італійської фірми «Фольконе». На основі методів Любакс, УніМеКС, методу наколювання, елементів методів Мюллера, інших методик крою, Все­український центр авторської школи «Любакс» у 2008 році перетворюється на Академію крою УніМеКС, де учні різного віку і рівня підготовки можуть оволодівати найбільш підходящими для себе передовими методиками крою та моделювання одягу.

А тепер про те, як від тебе залежить доля інших людей. Ще 15 років тому одна з перших випуск­ниць Всеукраїнського центру школи «Любакс» Олена Католиченко працювала в музичній школі і не мислила свого життя без музики. Нині ж вона успішно викладає в Академії крою УніМеКС, а крім того, відкрила власний салон текстильного оформлення інтер’єрів «Симфонія комфорту», який займається дизайном та пошиттям штор, надає всі послуги – від авторського дизайн-проекту до монтажу карнизів та навішування штор.

Те ж саме можна сказати про за першою освітою економіста, а нині відому дизайнерку одягу Тетяну Шеремету. Про випускницю худграфу нашого педінституту і в 2009 р. випускницю Академії крою УніМеКС Аліну Хрипко, чия модна колекція «Відлуння Нілу», пошита в ательє «Санвей» Лариси Дніпровської, стала переможницею міського конкурсу «Золота голка», а на конкурсі «Краса і мода» в Києві Аліна ввійшла до 20-ки кращих дизайнерів України. Про Олену Розновську, котра менш як за рік навчання в Академії крою УніМеКС освоїла не тільки крій та пошиття, а й дизайнерський малюнок та бісероплетіння – її колекція «Схід-самба» була учасницею конкурсу «Текстиль і мода» в Донецьку, де дістала захоплені відгуки В’ячеслава Зайцева. Про Ніну Коваль, володарку диплома «Кутюр’є року» за колекцію «Перлина». І нарешті, про найостаннішу зірку Академії крою УніМеКС Тетяну Авраменко, чия дизайнерська ідея спочатку перемогла в конкурсі телеканалу СТБ «Сукня для Оксани Марченко», а згодом і сама сукня з пір’їн павича на фіналі шоу «Україна має талант» викликала захват усієї країни.

– Українські дизайнери добре знають криворізьку дизайнерську школу завдяки іменам наших колишніх учениць, а нині конструкторів у Андре Тана – Вікторії Барон, Наталії Литовченко, Вікторії Краснової, – говорить Лариса Дніпровська. – У 2009 році в нашому ательє «Санвей» була пошита чоловіча лінія колекції Андре Тана «Ластівки», яка з успіхом була показана на українських «Сезонах моди». Учениці Академії крою УніМеКС брали участь у престижних міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсах моди, таких як «Кришталевий силует», «Три горішки для Попелюшки», «Автограф» тощо. Хоча на початку своєї діяльності ми ставили перед собою куди простіше завдання – зробити якомога більше криворізьких жінок красиво вбраними, навчивши їх самих моделювати і шити собі гарний одяг. Нині виповнюється 20 років роботи школи «Любакс» в Україні і 5 років існування Академії крою УніМеКС. З цієї нагоди ми вирішили провести перший міський фестиваль моди «Червона доріжка», у якому беруть участь наші криворізькі випускниці, а також представниці Запоріжжя, Дніпропетровська та Києва. На «Червоній доріжці» ми хотіли показати, чого можна навчитися і чого досягти завдяки знанням та вмінням, набутим у нашій академії.

Більше фото ТУТ.

А досягти можна багато. Одна за одною на червону доріжку подіуму виходили юні моделі, які показували і названі вже колекції «Схід-самба» та «Відлуння Нілу», колекції «Леопардовий принт» Анастасії Лавриненко і Наталії Камишан та «Шерше ля фам» Алли Барсукової, колекцію корсетів Ольги Войтович, Анни Бороденко, Тетяни Мурадової, Ірини Бичкової, Ольги Агафонової, трикотажні колекції машинного та ручного плетіння Олени Семенової, Яни Потурай, Яни Ганчук, моделі прет-а-порте – сукні, пальто – Олени Католиченко, Олени Синициної, Ксенії Трачук, Олени Коршунової, Марини Дубової. Оскільки колишні випускниці Академії крою УніМеКС шиють форму для Криворізької федерації шотокан карате-до та для дитячих творчих колективів, то спортсмени на чолі з головою федерації Олегом Андрєєвим та юні артисти також прийшли привітати учасниць і гостей фестивалю «Червона доріжка».

Мотрона Панова, "Червоний гірник". Фото Олександр Портнягін.

Оригинал публикации на сайте газеты здесь.

Фотокопия оригинала статьи в газете:

 (067)7798048   Написать нам